Mecz Łączna-Łopuszno

14 stycznia 2023 r. nasi ministranci rozegrali kolejny mecz w fazie grupowej Halowej Ligi Juniorów Starszych. Na wyjeździe w Łopusznie pokonali tamtejszych ministrantów 21:4. Jest to jak dotychczas nasz najwyższy wynik.
Bramki strzelali: Kamil Kwiatkowski, Filip Dąbek, Krzysztof Herbuś, Wiktor Obara, Michał Pasek oraz Kacper Dąbek.
Gratulujemy tak dobrego wyniku i życzymy sukcesu w ostatnim meczu fazy grupowej.

Uroczystość Objawienia Pańskiego 2023

W uroczystość Objawienia Pańskiego wspominamy Trzech Mędrców, którzy prowadzeni przez gwiazdę przybyli do Betlejem, aby oddać pokłon nowonarodzonemu Królowi. Także w naszej parafii odbył się tradycyjny Orszak Trzech Króli. Mędrcy przybyli na Mszę świętą o godzinie 12 i oddali pokłon Zbawicielowi Świata. Po Mszy świętej wspólnie śpiewaliśmy kolędy. W parafialnym kolędowaniu wziął udział zaprzyjaźniony zespół Umiłowani, ale także zaprezentowali się lokalni wykonawcy:
Przedszkolaki z Przedszkola w Łącznej
Schola parafialna w składzie: Dominika Tokarczyk, Natalia Kupis, Zuzanna Jaworska, Julia Sołyga, Kamila Kupis, Liliana Nowak, Zuzanna Wielgus, Julia Obara
Solowi wykonawcy: Maja Bracha, Dominika Tokarczyk, Aleksandra Obara, Oliwia Pedryc.
Dziękujemy za obecność i wspólne uwielbienie Boga w radosnej, świątecznej atmosferze.

Paczuszka dla maluszka 2022

Nasza parafia we współpracy ze szkołą po raz kolejny włączyła się w świąteczną akcję charytatywną „Paczuszka dla maluszka”, organizowaną przez Fundację Małych Stópek. W ramach akcji zebraliśmy 46 paczek (ponad dwa razy więcej niż w roku ubiegłym) składających się ze środków higienicznych, ubranek, zabawek oraz produktów żywnościowych. 19 grudnia paczki zostały zawiezione do Domu Samotnej Matki Caritas w Kielcach. Mamy nadzieję, że przekazane przez nas paczki, choć są pomocą doraźną, pomogą mamom oraz maleństwom przeżyć Święta Bożego Narodzenia godnie i z uśmiechem na twarzy.

Kiermasz bożonarodzeniowy

18 grudnia 2022 r. wspólnota Liturgicznej Służby Ołtarza zorganizowała kiermasz stroików, ozdób świątecznych i słodkości. Akcja mogła się odbyć dzięki pomysłowości i wielkiemu zaangażowaniu członków służby liturgicznej. Większość przedmiotów była wykonana samodzielnie. Cieszymy się, że kiermasz spotkał się z zainteresowaniem i uznaniem parafian. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszyła się szopka, wykonana przez Wiktora, która wymagała dużo pracy i cierpliwości. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na organizację wyjazdu na zimowisko.

Spotkanie Opłatkowe LSO

17 grudnia 2022 r. odbyło się Spotkanie Opłatkowe wspólnoty Liturgicznej Służby Ołtarza z księdzem opiekunem. Tradycyjnie rozpoczęliśmy od wysłuchania fragmentu o Narodzeniu Pana Jezusa z Ewangelii św. Łukasza. Był czas dzielenia się opłatkiem i składania wzruszających życzeń oraz kolędowania. Wszystkie potrawy zostały przygotowane samodzielnie. Każdy chciał dać coś od siebie. Spotkanie było okazją do integracji, serdecznych rozmów, planowania najbliższych działań LSO oraz wspólnej zabawy, ale przede wszystkim podziękowania chłopcom i dziewczynkom za ich piękną służbę dla naszej parafii: dla Pana Boga i nas wszystkich.
Dziękujemy OSP Łączna za udostępnienie sali na spotkanie.